» Organizatorzy
» Patronaty honorowe
» Patronaty medialne
» Festiwal wspieraja
» Aktualnosci
» Konkursy
» Goscie Festiwalu
» Program festiwalu
» Wazne terminy
» Werdykty jury konkursów
» Wystawy Festiwalowe
» Kontakt
» Noclegi w Toruniu
» Festiwal z roku 2008
» Festiwal z roku 2009

11 stycznia 2011
Relacja z Festiwalu na ...
zobacz wiecej »7 stycznia 2011
O Festiwalu w programie ...
zobacz wiecej »5 stycznia 2011
 Podsumowanie Festiwalu na ...
zobacz wiecej »

Mateusz Moskalik (ur.1978) 

– z wykształcenia fizyk, z zamiłowania fotograf i polarnik Członek Związku Polskich Fotografów Przyrody. Zawodowo prowadzi badania z zakresu oceanologii, sedymentologii, glacjologii i zagadnień związanych z wieczną zmarzliną na obszarze Spitsbergenu. Jeszcze jako student na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego został uczestnikiem XXVI Wyprawy Polarnej PAN na Spitsbergen. Spędził ponad rok w Polskiej Stacji Polarnej w Hornsundzie prowadząc obserwacje sejsmologiczne i pomagając w obserwacjach środowiskowych.

Przygodę z górami i fotografią zaczynał od wędrówek po Polsce, z Zenitem w plecaku i z głową pełną marzeń. Od kilku lat niemal każdy sezon wiosenno-letni spędza na Spitsbergenie, łącząc działalność naukową z realizowaniem swoich pasji, również tych poza artystycznych; ornitologią i penetracją jaskiń lodowcowych.

Głównym i ulubionym tematem jego zdjęć pozostaje niezmiennie przyroda obszarów subarktycznych i arktycznych. Specjalizuje się w dokumentowaniu zachowań zwierząt, w szczególności ptaków w ich środowisku naturalnym. Równie chętnie fotografuje krajobrazy, zarówno te majestatyczne i niedostępne, jak i te, na których piętno swojej działalności odcisnął człowiek

Organizator dwu edycji Festiwalu Polarnego, oraz licznych wystaw fotograficznych. Zdobywca nagród i wyróżnień na konkursach fotograficznych krajowych i zagranicznych. Swoje fotografie publikuje także w czasopismach o tematyce turystycznej, fotograficznej, popularno-naukowej i przyrodniczej między innymi: Foto, FotoNatura, Zew Północy, Poznaj Świat i wiele innych. Stale współpracuje z firmami F-system oraz K-consult, będącymi przedstawicielami producentów sprzętu i wyposażenia fotograficznego takich jak: LowePro, GIOTTO’s, SIGMA, Lexar.

Strony internetowe:
www.arktyka.org.pl
www.wild-arctic.eutytuł pracy:
Praca 1

tytuł pracy:
Praca 2

tytuł pracy:
Praca 3

tytuł pracy:
Praca 4

tytuł pracy:
Praca 5

tytuł pracy:
Praca 6

tytuł pracy:
Praca 7

tytuł pracy:
Praca 8

tytuł pracy:
Praca 9

tytuł pracy:
Praca 10