» Organizatorzy
» Patronaty honorowe
» Patronaty medialne
» Festiwal wspieraja
» Aktualnosci
» Konkursy
» Goscie Festiwalu
» Program festiwalu
» Wazne terminy
» Werdykty jury konkursów
» Wystawy Festiwalowe
» Kontakt
» Noclegi w Toruniu
» Festiwal z roku 2008
» Festiwal z roku 2009

11 stycznia 2011
Relacja z Festiwalu na ...
zobacz wiecej »7 stycznia 2011
O Festiwalu w programie ...
zobacz wiecej »5 stycznia 2011
 Podsumowanie Festiwalu na ...
zobacz wiecej »

Magazyn Nurkowanie 

Jedyny polski miesięcznik o tematyce nurkowej w wersji papierowej i cyfrowej. Stale obecny na rynku prasowym od 1995 roku. Na prawie 80 stronach znajdują się informacje o nowościach sprzętowych, nurkowaniu, wrakach, podróżach oraz o podwodnej przyrodzie. Redakcja Magazynu Nurkowanie wielokrotnie brała udział w różnego rodzaju akcjach mających na celu ochronę przyrody takich jak: działania z Uniwersytetem Szczecińskim na rzecz ochrony ginących gatunków raków, monitorowanie obcych gatunków pojawiających się w naszych wodach czy razem z Fundacją Nasza Ziemia oraz Akademią Morską ze Szczecina usuwanie starych sieci z bałtyckich wraków. Organizowaliśmy również rożnego rodzaju wyprawy i ekspedycje min. uczestniczyliśmy w ekspedycji nurkowej do znajdującego się w Norwegii w okolicach Narwiku wraku polskiego niszczyciela ORP Grom. Z wyprawy tej powstał cykl artykułów oraz wystawa ,,ORP Grom – w 70. rocznicę zatopienia", która obecnie podróżuje po całym kraju. W 2007 roku na zaproszenie rządu Australii oraz firm OzTerra i Safari Pazola odbyliśmy podróż na ten odległy kontynent. Powstał cykl artykułów oraz wielkoformatowa wystawa ,,Australia - trzy kolory", która do dzisiaj podróżuje po Polsce. W 2008 roku zorganizowaliśmy pierwszą oficjalną polską wyprawę do Estonii na wrak pancernika Schleswig-Holstein. Powstała wielkoformatowa wystawa której 3 kopie podróżują po Polsce. W 2009 roku na zaproszenie Ambasady Królestwa Danii w Polsce oraz Duńskiej Izby Turystyki (VisitDenmark), spędziliśmy ponad 7 dni na Bornholmie. Z wyjazdu tego powstał szereg artykułów, filmy oraz wielkoformatowa wystawa “Bornholm – Perła Bałtyku”, która podróżuje zarówno po Polsce jak i Danii. W lipcu 2009 roku z prof. W. Filipowiakiem oraz Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków szukaliśmy pozostałości średniowiecznego wraku na Wolinie. Znaleźliśmy pochodzące z różnych epok: pozostałości kilku jednostek, broń, narzędzia, ceramikę oraz złoto. Wszystkie eksponaty zostały przekazane do Muzeum Narodowego w Szczecinie.

W 2010 roku w Szczecinie Ambasador Republiki Chorwacji w Polsce J.E Pan Ivan del Vechio w obecności Wicemarszałka Województwa Zachodniopomorskiego - Witolda Jabłońskiego oraz Dyrektora Wydziału Turystyki, Gospodarki i Promocji Województwa Zachodniopomorskiego - Damiana Gresia wręczył redakcji Magazynu Nurkowanie - nagrodę Zlatna Penkala.

We wrześniu 2010 roku na zaproszenie Działu Handlowego Ambasady Norwegii oraz Innovation Norway, (narodowej organizacji ds. promocji handlu i turystyki Norwegii) zorganizowaliśmy wyprawę do Norwegii na Lofoty. Z wyjazdu tego powstaje cykl artykułów, filmy ( we współpracy z firmą Sony-Poland ) oraz wielkoformatowa wystawa. Więcej na stronie www.nurkowanie.v.pl i www.magazyn-nurkowanie.pl

tytuł pracy:
Praca 1

tytuł pracy:
Praca 2

tytuł pracy:
Praca 3

tytuł pracy:
Praca 4

tytuł pracy:
Praca 5

tytuł pracy:
Praca 6

tytuł pracy:
Praca 7

tytuł pracy:
Praca 8

tytuł pracy:
Praca 9

tytuł pracy:
Praca 10