» Organizatorzy
» Patronaty honorowe
» Patronaty medialne
» Festiwal wspieraja
» Aktualnosci
» Konkursy
» Goscie Festiwalu
» Program festiwalu
» Wazne terminy
» Werdykty jury konkursów
» Wystawy Festiwalowe
» Kontakt
» Noclegi w Toruniu
» Festiwal z roku 2008
» Festiwal z roku 2009

11 stycznia 2011
Relacja z Festiwalu na ...
zobacz wiecej »7 stycznia 2011
O Festiwalu w programie ...
zobacz wiecej »5 stycznia 2011
 Podsumowanie Festiwalu na ...
zobacz wiecej »

Grzegorz Okołów (1970).

Absolwent wydziału leśnego SGGW. Urodzony w Białowieży, gdzie w otaczającej puszczy zaczynał przygodę w fotografowaniem. Od końca  lat 90 swoje zdjęcia zaczął publikować i pokazywać szerszej publiczności. Na swoim koncie ma dwie wystawy indywidualne oraz udział w wielu wystawach zbiorowych krajowych i międzynarodowych. Zdjęcia publikuje w licznych czasopismach przyrodniczo leśnych, folderach i broszurach krajowych oraz zagranicznych. Jego fotografie zdobiły wydawnictwa albumowe, kalendarze oraz okładki czasopism. Od wielu lat obok "czystej" fotografii pasjonuje go także diaporama, czyli łączenie obrazu  z muzyką.

Od momentu rozpoczęcia pracy w Kampinoskim Parku Narodowym w 1996 roku jednym z jego głównych tematów stała się Puszcza Kampinoska. Oprócz tego fotografuje podczas wypraw do rzadko odwiedzanych przez turystów dzikich zakątków Europy i Azji.

„Na północ i wschód jeżdżę na wyprawy trekingowe, więc na plecach wraz z ekwipunkiem i zapasem żywności niosę aparat fotograficzny, obiektywy a do niedawna jeszcze zapas filmów. Ilość zabieranego sprzętu musi być więc ograniczona do minimum. Za to w plenerze jestem 24 godziny na dobę, a zapierające misteria przyrody nierzadko mam tuż za namiotem”.


Wiceprezes Związku Polskich Fotografików Przyrodniczych.


tytuł pracy:
Praca 1

tytuł pracy:
Praca 2

tytuł pracy:
Praca 3

tytuł pracy:
Praca 4

tytuł pracy:
Praca 5

tytuł pracy:
Praca 6

tytuł pracy:
Praca 7

tytuł pracy:
Praca 8

tytuł pracy:
Praca 9

tytuł pracy:
Praca 10