» Organizatorzy
» Patronaty honorowe
» Patronaty medialne
» Festiwal wspieraja
» Aktualnosci
» Konkursy
» Goscie Festiwalu
» Program festiwalu
» Wazne terminy
» Werdykty jury konkursów
» Wystawy Festiwalowe
» Kontakt
» Noclegi w Toruniu
» Festiwal z roku 2008
» Festiwal z roku 2009

11 stycznia 2011
Relacja z Festiwalu na ...
zobacz wiecej »7 stycznia 2011
O Festiwalu w programie ...
zobacz wiecej »5 stycznia 2011
 Podsumowanie Festiwalu na ...
zobacz wiecej »

WILD WONDERS OF EUROPE

Dzikie Cuda Europy – Wild Wonders of Europe -  to inicjatywa multimedialnej komunikacji oparta na wspaniałej fotografii przyrodniczej. Celem projektu jest pokazanie bioróżnorodności oraz dzikiej przyrody naszego kontynentu za pomocą wystawy prezentowanej na całym świecie, książki przetłumaczonej na 10 języków, interaktywnej strony internetowej czy wreszcie tysięcy zdjęć zrobionych w ramach projektu. A wszystko to po to, by znaleźć odpowiedź na aktualne pytanie Czym jest Europa? i pozwolić ludziom zakochać się w dzikości europejskiej przyrody.

WWoE wybrało 69 najlepszych europejskich fotografów i rozdzieliło między nich 125 foto-misji. Każdy z nich dotarł w najdalsze zakątki Europy, od gór Uralu po Azory, żeby odnaleźć i uwiecznić niewiarygodnie bogate i zróżnicowane naturalne dziedzictwo przyrody.  Działania WWoE wpisują się nie tylko w celebrowanie Międzynarodowego Roku Bioróżnorodności, ale  wspierają ideę Natura 2000, dzięki której możliwa była ochrona 20% terytorium Europy oraz wielu zagrożonych gatunków. Ponadto przepiękne zdjęcia ukazują rezultaty przemyślanej ingerencji człowieka w naturalne środowisko i przypominają nam jak poważne mogą być konsekwencje nierozważnych działań.

Podczas wizyty w Toruniu Goście z Wild Wonders of Europe zaprezentują Państwu najlepsze ze  zdjęć, opowiadając przy tym rozmaite historie związane z przygotowywaniem i realizacją tego wspaniałego projektu, jak również zdradzą tajemnice fotografii zrobionych w najpiękniejszych i zarazem najmniej znanych miejscach naszego kontynentu.

Podczas Międzynarodowego Festiwalu Fotografii Przyrodniczej Sztuka Natury 2010 będzie mogli Państwo zakupić publikację WWoE.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę internetową Wild Wonders of Europe -  http://www.wild-wonders.com.